Gdański Festiwal Tańca 13-27.06. 2010

Gdański Festiwal Tańca 2010

PROGRAM GŁÓWNY

13.06.2010 / niedziela / otwarcie festiwalu

G.19.00 / Enclave Dance Company / „Mermaid’s call” / projekty zagraniczne / 50 min.

G.19.50 / wernisaż wystawy fotografii Jakuba Wittchena

G.20.20 / Iwona Gilarska / „Sekret Iwusia” / rezydencja / work in progress 2010 / 40 min.

G.21.10 / koncert flamenco / „Luna de Lunares” / śpiew: Inma “La Carbonera”, gitara: Jesus Zarrias Estrada

G.22.00 / impreza integracyjna

Bilety na wieczór: 30 zł / 20 zł – ulgowe*

14.06.2010 / poniedziałek

G.19.00 / Śląski Teatr Tańca / „La, La, Land” / Projekty z Polski / 60 min.

G.20.40 / Sławek Bendrat / „pinku chirashi”  / rezydencja / premiera 2010 / 20 min.

Bilety na wieczór: 30 zł / 20 zł – ulgowe*

15.06.2010 / wtorek

G. 10.00 – 12.00 / Międzynarodowy konkurs Baltic Movement Contest / pokazy preselekcyjne (zamknięte dla publiczności)  

G.19.00 / Julia Mach/Anna Nowak / „Alien anonymous” / TKT / 40 min.

G.20.10 / Romuald Krężel / „Ślub” / rezydencja / premiera 2010 / 20 min.
G.20.50 / Anna Nowak / „mindblankless” / TKT / 20 min.  
Bilety na wieczór: 20 zł / 10 zł ulgowe*
 

16.06.2010 / środa

G. 18.00 / Międzynarodowy konkurs Baltic Movement Contest 
20.05 / Takako Matsuda / Letter from Lady L. / 20 min. / Pokaz pozakonkursowy
Wstęp wolny (wejściówki)
 
 

17.06.2010 / czwartek

G.17.00 / Ogłoszenie werdyktu jury i rozmowa

G.19.00 / Lubelski Teatr Tańca / „NN. Wacławowi Niżyńskiemu”  / projekty z Polski / 50 min.

G.20.10 / Agnieszka Artych i Bartosz Kondracki / „Ad Infinitum”  / rezydencja / premiera 2010 / 20 min.

Bilety na wieczór: 30 zł / 20 zł – ulgowe*

 

18.06.2010 / piątek

G.10.00 / Baltic Movement Conference / „Ciało-w-ruchu” – transformacje i transgresje ciała w tańcu

Wstęp wolny

G.19.00 / Compagnie Linga / „no.thing” / projekty zagraniczne / 60 min.

Bilety: 30 zł / 20 zł – ulgowe*

 

19.06.2010 / sobota

G.10.00 / Baltic Movement Conference / Strategie rozwoju i promocji tańca współczesnego / „Polski taniec przed Kongresem Tańca” – dyskusja panelowa

Wstęp wolny

G.19.00 / Compagie Linga „no.thing” / Projekty zagraniczne / 60 min.

Bilety: 30 zł / 20 zł – ulgowe*

G.20.00 / otwarte warsztaty Assai Samba

Wstęp wolny

G.21.00 / Ivo Dimchev / „Lili handel” / Projekty zagraniczne / 40 min.

Bilety: 30 zł / 20 zł – ulgowe* / wstęp tylko osoby pełnoletnie

 

20.06.2010 / niedziela

G.19.30 / Sopocki Teatr Tańca (dawniej: Teatr Okazjonalny) / „Transkrypcje” / TKT / 40 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

G.20.10  / otwarte warsztaty Assai Samba

Wstęp wolny

G.21.30 / Teatr Dada von Bzdülow / „Caffe latte” / TKT / 40 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

 

21.06.2010 / poniedziałek

G.19.00 / Magdalena Reiter / „Modus vivendi” / Projekty zagraniczne / TKT / 50 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*
G.20.10 / Maria Miotk / „Tajemnicza śmierć Normy Baker” / Premiera / TKT /  30 min.
Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*
 

22.06.2010 / wtorek – stara podłoga

G.19.00 / Movements Factory / „TROP/DANCE AS ART”  / projekty z Polski / 50 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe

G.20.00 / Guillermo Horta Betancourt – „Kebalan” / Projekty zagraniczne / 40 min.

Wstęp wolny

G.21.00 / Grupa PLAJ  /„PLAY PLAJ” / Premiera / TKT / 30 min.
Bilety na 21.00: 20 zł / 10 zł ulgowe*

 

23.06.2010 / środa

G.19.00 / Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino / „Ciche ciało” / TKT / 45 min.

G.20.15 / Teatr Amareya / „Ocaleni. Na skraju nieba” / Premiera / TKT / 30 min.

G.21.00 / Małgorzata Patok / „Historia nie-jednego spotkania” / TKT) / 30 min.

Bilety cały dzień: 20 zł / 10 zł ulgowe*

24.06.2010 / czwartek

G.17.00 / „OFF ZAK PROJEKT” / ULOI / Kaya Kołodziejczyk & Gdańska Korporacja Tańca / Premiera / projekty z Polski / TKT / miejsce: Galeria Bałtycka

G.19.00 / Giulia Mureddu  / „Amore e Merda”  / projekty zagraniczne / 50 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

G.19.50 / otwarte warsztaty Marka Konderaka

G.21.00 / Teatr Patrz Mim Na Usta / „HUNGRIGE HERZEN” / Premiera / TKT / 50 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

25.06.2010 / piątek

19.00 / Gabriella Maiorino / „Prayers” / projekty zagraniczne / 50 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

G.20.00 / otwarte warsztaty Marka Konderaka

G.21.00 / Pracownia fizyczna / „a3” / projekty z Polski / 45 min.

Bilety: 20 zł / 10 zł ulgowe*

26.06.2010 / sobota

19.00 / Arkadi Zaides / „Quiet” / projekty zagraniczne / 50 min.
Bilety: 30 zł / 20 zł ulgowe

G.20.00 / otwarte warsztaty Marka Konderaka

G.21.00 / Kinesis Dance somatheatro - „BOX4” (projekty zagraniczne) (60 min.)

G.22.15 / Dorota Łęcka – „Bodyteller” / rezydencja / work in progress 2010 / 30 min.

Bilety na 2 spektakle: 20 zł / 10 zł ulgowe*

27.06.2010 / niedziela

5 urodziny Good Girl Killer

G.19.00 / Daria Jędra / „Panul” / Premiera / 30 min.

G.19.45 / Magda Jędra / „Konfetti” / Premiera / 30 min.

G.20.30 /  Good Girl Killer / „Konik morski wiedziony swym popędem” / Premiera / 30 min.

21.00 /. Mordy koncert (Grzegorz Welizarowicz, Bartek Adamczak, Tomek Bergmann) – kawiarnia

Po koncercie  Zibi Bieńkowski – impreza dj’ska / bankiet pożegnalny

Bilety na wieczór: 30 zł / 20 zł ulgowe*

 

 

* za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej lub studenckiej przy zakupie biletów (1 legitymacja – 1 bilet).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Informacje o zmianach będą zamieszczane na bieżąco na stronie festiwalu.

Sprzedaż biletów na  PROGRAM GŁÓWNY Festiwalu od 24 maja 2010 w Biurze Festiwalowym w Klubie Żak. Liczba miejsc na poszczególne spektakle ograniczona, miejsca są numerowane. Na spektakl „Lili handel” (19.06.2010) wstęp tylko dla osób pełnoletnich. Osoby spóźnione będą mogły wejść na Salę Suwnicową w przerwie między spektaklami. Prosimy o punktualne przybycie.

 

Zasady rezerwacji biletów na spektakle: rezerwacje przyjmowane są przez Biuro Festiwalowe telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną, na kolejne wolne miejsca, do 9.06.2010 / rezerwacje należy wykupić w BF w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty potwierdzenia rezerwacji, nie później niż na godzinę przed spektaklem (nie wykupione w tym terminie rezerwacje są anulowane).  Za bilety można zapłacić gotówką w Biurze Festiwalowym lub zapłacić przelewem na konto Klubu.

 

Biuro Festiwalowe, Klub Żak, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197

kontakt: tel. 58 3440573 w.117; warsztaty@klubzak.com.pl i kasa@klubzak.com.pl

  • 4.05 – 10.06.2010 – od poniedziałku do piątku: g.15.00 – 21.00 / w sb i nd od g.16.00
  • 11 – 24.06.2010 – codziennie: g.8.00 – 21.00 (lub do godziny rozpoczęcia ostatniego przedstawienia)
  • 25 – 27.06.2010 – codziennie: g.16.00 – 21.00 (lub do godziny rozpoczęcia ostatniego przedstawienia)